A szeged-szentmihályi Szent Mihály Pébánia honlapja

Házszentelés 2014-ben

Az októberi egyházmegyei helyezések következtében Szentmihálynak nincs helyben lakó plébánosa, amely módosítja a hagyományos házszentelési rendet. Ez a szokás azonban valóban elég régi és értékes, része a térség kulturális és vallási identitásának, ezért szeretnénk továbbra is felajánlani azoknak, akik a korábbi években kérték. Az egyházközösség lelkipásztori munkáját az októberi átszerveződést követően egy munkacsoport látja el, tehát nem csak a plébánia vezetésével megbízott pap, hanem más alkalmas, helyben lakó, az egyházközösség irányításában eddig is tevékenyen részt vállaló személyek kapcsolódtak be a plébánia munkájába.

Így 2014 elején az egyházközség két megbízott, helyi lelkipásztori munkatársa, Fejes Ferenc és Bauer Ferenc végzi a házszentelési szertartást és családáldást. Kérem, fogadják őket szeretettel! Az egyházközségi hozzájárulások éves befizetésére is elsősorban ekkor lesz lehetőség, a korábban megszokott ügyintézés szerint.