Húsvéti miserend

Jézus feltámadása - Piero della Francesca festménye

Jézus feltámadása - Piero della Francesca festményeÁprilis 18.  Nagycsütörtök: 18 órától Utolsó vacsora miséje
Április 19.  Nagypéntek: 18 órától Nagypénteki szertartás, passió éneklése
Április 20.  Nagyszombat: 20 órától tűzszentelés, húsvéti vigília szentmise
Április 21.  Húsvétvasárnap: 10 órai kezdettel Urunk feltámadásának ünnepe, ünnepi szentmise,majd körmenet

A húsvéti napokon a szentmiséket Páter Illés Albert, jezsuita atya tartja. A szentmisék kezdete előtt egy órával lehetőség lesz szentgyónásra, viszont a gyóntatás a szertartások kezdete előtt 10 perccel befejeződik.

Április 20-án, szombaton reggel 8.00-tól a templom egész nap nyitva lesz, és non-stop Biblia olvasásra lesz lehetőség.

Az idei Húsvét időpontjáról a Magyar Kurír írt, ott olvashatja a teljes cikket:

„Húsvétot mindig a tavaszi első holdtölte utáni vasárnapon ünnepeljük” – aki eddig azt hitte, hogy e szabály alapján a húsvét dátumát mindig ki tudja következtetni, idén meglepetés éri: 2019-ben a csillagászati tavasz március 20-án este kezdődik. Március 21-én kora reggel van egy holdtölte. Tehát húsvét ünnepe az erre következő vasárnap, március 24-én kellene hogy legyen. Tény azonban, hogy a húsvét dátumaként a naptárban 2019. április 21-e áll, ez az április 19-én bekövetkező második tavaszi holdtölte utáni vasárnap. Hogyan lehet ezt a különös négyhetes különbséget megmagyarázni?

A teljes cikk itt olvasható.